عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی توان کاربری ژئوتوریسم در حاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت ( مطالعه موردی چوبر تا امامزاده ابراهیم (ع))

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

– رودخانه و یسرود

رودخانه ویسرود نیز یکی از زیر شاخه های رودخانه امامزاده ابراهیم بوده که از ارتفات غربی حوضه سرچشمه گرفته و بعد از گذشتن از روستای ویسرود به این اسم نامگذاری شده می باشد .این رودخانه نیز دارای چشم‌انداز خاصی بوده با تنوعی از درختان راش، ممرز و شاه بلوط که در اطراف این رودخانه قراردارند منظره زیبایی به وجود آورده می باشد. وجود ماهیان آزاد و کپور به غنای گردشگری این رودخانه افزوده می باشد ویکی از عجایب حوضه‌ امام‌زاده‌ابراهیم وجود درختان شاه بلوط در روستای ویسرود بوده که به نوعی در ایران بی‌نظیر می باشد بلکه به صورت توده‌ای رشد نموده که بیشتر مختص آب و هوای خاصی می‌باشد که این روستا  قرار گرفته می باشد.

رودخانه کیش خاله

یکی دیگر از رودخانه‌های حوضه امام زاده ابراهیم رودخانه کیش خاله می‌باشد که پس از عبور از روستای لاسک در محلی به نام تنز به رودخانه امام زاده ابراهیم که از ترکیب سه رودخانه امام زاده ابراهیم، سله مرز، و ویسرود تشکیل شده می‌پیوندد اطراف این رودخانه با چشم‌اندازهای باغ‌های چای و توت برای گذراندن اوقات فراغت بسیار مناسب می‌باشد.

 

آبشار

یکی از جلوه‌های بصری که زیبایی بصری، صدای دلنواز، هیجان و تحرک و ارتباط فضایی بین دو سطح و تلفیق با عناصری از قبیل سنگ و صخره، جنگل و توپوگرافی خاص و تعدیل اکولوژیکی را با خود به ارمغان می‌آورد، ‌آبشار می باشد. شهرستان شفت به لطف الهی از وجود این جاذبه‌ بی بهره نبوده و در نوع خود دارای آبشارهای متعددی می باشد مانند مهم‌ترین این آبشارها را می‌توان به آبشار قتلگاه، آبشار سلمرز را  نام برد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا درحاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت  اشکال ژئوتوریسم هست؟

کدامیک از اشکال گردشگری ژئوتوریسم در حوضه امامزاده ابراهیم بیشتر می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته‌ها: پایان نامه ارشد