عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی توان کاربری ژئوتوریسم در حاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت ( مطالعه موردی چوبر تا امامزاده ابراهیم (ع))

قسمتی از متن پایان نامه :

مراتع و ییلاقات

حوضه امام زاده ابراهیم دارای مراتع و نواحی ییلاقی فراوانی می باشد که با برنامه‌ریزی درست می‌توان در آینده نه چندان دور به مناطق مهم جاذب گردشگری مبدل ‌گردد. مانند ییلاقات که به صورت بالقوه در دسترس علاقه‌مندان به طبیعت و آب وهوای خنک می باشد. منطقه تولاب بره یکی از ییلاقات امام زاده ابراهیم می باشد که با شروع فصل تابستان مسافران زیادی  از این مناطق دیدن می‌نمایند و چند باب مغازه جهت ارائه سرویس و خدمات به مسافران در این مکان هست. همچنین مناطق ییلاقی دیگر ی  در این منطقه وجود  دارد که می‎توان از ییلاقات سهراب، گرداب، سیاگه، کلچون و دییر  و غیره که در امر گردشگری قابل بهره گیری‌اند دانست. علیرغم آن در فصل زمستان دما کاهش پیدا کرده و ریزش برف از اواخر پاییز آغاز و تا اواخر اسفند دوام دارد. درصورت برنامه ریزی می توان دامنه های محدب اراضی غربی ویسرود و دامنه های شرقی مبارک آباد و سایر قسمتهای حوضه را برای ورزش اسکی و سایر ورزشهای زمستانی در نظر گرفت از نظر مکانی برای تردد یا اسکان توریست در فصل زمستان می توان به مناطقی مانند سهراب، گرداب، سیاگه، کلچون و دییر تصریح نمود.

13 شبکه آب و ژئوتوریسم

رودخانه‌ها از نظر تفریحی و گردشگری اهمیت زیادی دارند در حال حاضر فعالیت‌های تفریحی مردم در کنار رودخانه و منظره تماشای آبشارها شکل میگیرد. احداث شده و به خنک شدن رودها و آبشارها به دلیل کاربردهای دیگر اغلب پیامد منفی برای یک منطقه داشته اما اساسی‌ترین تهدید رو به افزایش بودن آلودگی روخانه‌ها می‌باشند که نتیجه آن ورود پس آب‌های تصفیه نشده خانگی – صنعتی و کشاورزی می‌باشند.

حوضه امامزاده ابراهیم از نظر منابع آب از پتانسیل های فوق العاده  بالایی برخوردار می باشد. نفوذ برف زمستانه و بارندگی بهار و پاییز در سازند های آهکی در سطح  حوضه منجر به پیدایش چشمه های متعدد در روستاهای متعدد مانند چشمه  گش علی، چهل چشمه، چشمه‌میدان در اطراف امامزاده و بابا رکاب و غیره شده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

آیا درحاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت  اشکال ژئوتوریسم هست؟

کدامیک از اشکال گردشگری ژئوتوریسم در حوضه امامزاده ابراهیم بیشتر می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته‌ها: پایان نامه ارشد