شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی توان کاربری ژئوتوریسم در حاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت ( مطالعه موردی چوبر تا امامزاده ابراهیم (ع))

قسمتی از متن پایان نامه :

جنگل‌های  حوضه ی امام زاده ابراهیم

جنگل های این مسیر که از تنوع خاصی برخوردارند چشم‌اندازهای زیبایی به وجود آورده‌اند با گونه‌هایی از درختان راش، ممرز و توسکا که به صورت معابر سرسبز در دو طرف جاده نمایانست. خود بانی توسعه گردشگری در این منطقه می باشد. به طوریکه در اوایل فروردین با وزیدن اولین بادهای گرم و ملایم که نوید دهنده فصل بهار و آغاز سرسبزی و شکوفایی درختان می باشد. گلها شکوفه زده ودرختان چتر  سبز رنگ خود را بر عرصه زمین می‌گسترانند و پرندگان با نغمه‌سرایی خود در دل جنگل‌ به ساکنین این نواحی امید زیستن می‌بخشند و محیطی مناسب برای گردشگران به وجود می‌آورند.

شکوفایی گل‌ها و بادشن لاله‌ها در طبیعت جنگل، خود موجب تعالی عرصه طبیعت گرایی می باشد زیرا که هر انسانی در آن صورت دوست دارد در این طبیعت زیبا حتی برای ساعتی هم که شده به استراحت و تفریح بپردازد.

 

جنگل‌ها ی سر سبز دورودخان

جنگل‌های سر سبز این روستا بستر مناسب توسعه گردشگری و مؤلفه مورد قبول طبیعت گردان می باشد این جنگل‌ها که با تنوع گونه‌های گیاهی و حیوانی در نوع خود بسیار جالب توجه می باشد و با در نظر داشتن این که این روستا با امام‌زاده اسحاق 5کیلومتر فاصله دارد و جاده کم عرضی که از دورودخان گذشته و آن را به امام زاده اسحاق وصل می‌نماید در طول این مسیر کوتاه کوه‌ها قد علم کرده‌اند و با پوشش گیاهی متناوب و دره‌های عمیق بستر مناسبی برای گردشگران و زائران مشتاق به درگاه حرم امام زاده اسحاق و خواهرش خیرالنساء می‌باشد. همان گونه که قبلاً ذکر گردید یکی از مسیرهای کوتاه برای رسیدن به روستای سیاحتی و زیارتی امام زاده اسحاق عبور از دورودخان می باشد و اگر عنایتی از طرف مسئولین امر برنامه‌ریزی در جهت زیرسازی و احداث این جاده گردد این روستا می تواند به عنوان یکی از مکان‌های جلب گردشگر در سطح شهرستان مطرح باشد و در کنار آن از قابلیت‌ها و توان‌های دیگر گردشگری خود (چشمه، رودخانه، آبشار و. . . ) به درستی بهره گیری کند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا درحاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت  اشکال ژئوتوریسم هست؟

کدامیک از اشکال گردشگری ژئوتوریسم در حوضه امامزاده ابراهیم بیشتر می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته‌ها: پایان نامه ارشد