ارزیابی تأثیر مشارکتهای مردمی در توسعه شهری (مطالعه موردی منطقه 4 اردبیل)

قسمتی از متن پایان نامه :

حمل و نقل:

سطحی حدود 1315 هکتار در سطح شهر اردبیل به حمل و نقل و شبکه­ معابر اختصاص دارد که شامل معابر، ترمینال­های باربری و مسافربری، پارکینگ، انبارداری و پایانه­های شهری می باشد. سرانه موجود حمل و نقل در اردبیل 2/32 متر مربع و سرانه استاندارد طرح­های شهری 25-20 متر مربع می­باشد. با در نظر گرفتن سرانه 25 متر مربعی سطح مورد نیاز در اردبیل 1020 متر مربع می­باشد که با در نظر داشتن سطح موجود کمبود سطحی وجود ندارد.

همچنان که تصریح گردید اردبیل دارای چهار منطقه شهرداری می باشد که جامع آماری مورد مطالعه در این پژوهش شهرداری منطقه چهار می باشد این منطقه با جمعیتی بالغ بر 127345 نفر و مساحت 1304 هکتار در شمال شهر اردبیل واقع شده می باشد. این منطقه دارای سه ناحیه بوده و تاسیسات و تجهیزات شهری در این منطقه معادل چهار هکتار و نیم درصد از از مساحت شهر را اشغال کرده و سرانه موجود این کاربری 3/0 متر مربع می باشد.

کاربری تجاری در این منطقه حدود 30 هکتار بوده و 03/2 درصد از مساحت منطقه را اشغال کرده می باشد. بزرگترین ترمینال مسافربری و پایانه شهری و اکثر باربری های شهر اردبیل در این منطقه واقع شده می باشد.

فضای سبز کل شهر اردبیل در حدود 290 هکتار می باشد که از این مقدار 53 هکتار سهم منطقه چهار می باشد مراکز ورزشی بیشتر در نواحی جنوب و جنوب شرقی شهر اردبیل واقع شده و محلات شمالی و شمال غربی از امکانات کمتری بهره مند می باشد. خاطر نشان می گردد در این منطقه تعدادی استخر و سالن ورزشی موجود می باشد همچنین تعداد یک فرهنگسرای شهرداری در این منطقه هست.

از لحاظ مراکز مذهبی در سطح منطقه مراکز متعدد مذهبی مانند یک امامزاده، یک حسینیه و تعدادی مسجد هست.

در این منطقه یک بیمارستان بزرگ مربوط به سازمان تامین اجتماعی و چندین درمانگاه خصوصی و مراکز بهداشتی متعددی هست. در منطقه مورد مطالعه تعداد زیادی مراکز آموزشی مانند کودکستان، دبستان، مدرسه راهنمایی و دبیرستان هست.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

–        مشارکتهای مردمی چه تاثیری در  توسعه خدمات شهری دارد؟

–        بین مشارکتهای مردمی چه تاثیری در  عمران شهری دارد؟

–        بین مشارکتهای مردمی چه تاثیری در  توسعه فرهنگی و اجتماعی دارد؟

–        بین مشارکتهای مردمی چه تاثیری در  توسعه زیست محیطی دارد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه