ارزیابی توان کاربری ژئوتوریسم در حاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت( مطالعه موردی چوبر تا امامزاده  ابراهیم (ع))

قسمتی از متن پایان نامه :

جنگل‌های منطقه مورد مطالعه در بهاردرکنار بستر جویبارهای زیبا و رودهای خروشان، طبیعت سحرانگیز آن به همان نسبت که مایه پویش می باشد الهام بخش آرامش می باشد حتی رودهای سرکش و خروشان آن نیز هنگامی که به جلگه‌های سرسبز و هموار می‌رسند آرامش خاصی به خود می‌گیرند آرامشی همراه با حرکت موزون نهرها، جویبارها و. . . در پاییز جلوه‌ دیگری دارند در اینجا پاییز با خواب و خزان موجودات و گیاهان همراه نیست بلکه حکایت از تولید دیگر دارد. تولدی با آمیزه‌های شگفت‌انگیز از رنگ‌ها و برگ‌ها، در پاییز برگ درختان نمی‌میرند بلکه به تناسب فصل به رنگی دیگر در می‌آیند. جنگل‌های انبوه و یکپارچه در کوهستان‌ها و مراتع سرسبز غنی در ارتفاعات و ییلاقات خود کلا منطقه‌ای خوش آب و هوا و مفرح به شمار می رود که به لحاظ سرسبزی و زیبایی و مناظر و محیط‌های سالم، در صورت فراهم شدن زمینه‌های بازدید برای گردشگران قابل بهره گیری می باشد. در شرایط کنونی مناطق و محورهایی که به عنوان نقاط خوش آب و هوایی در شهرستان شناخته شده‌اند به اختصار معرفی می شوند.

 

4-16-1 جنگل‌های  حوضه ی امام زاده ابراهیم

جنگل های این مسیر که از تنوع خاصی برخوردارند چشم‌اندازهای زیبایی به وجود آورده‌اند با گونه‌هایی از درختان راش، ممرز و توسکا که به صورت معابر سرسبز در دو طرف جاده نمایانست. خود بانی توسعه گردشگری در این منطقه می باشد. به طوریکه در اوایل فروردین با وزیدن اولین بادهای گرم و ملایم که نوید دهنده فصل بهار و آغاز سرسبزی و شکوفایی درختان می باشد. گلها شکوفه زده ودرختان چتر  سبز رنگ خود را بر عرصه زمین می‌گسترانند و پرندگان با نغمه‌سرایی خود در دل جنگل‌ به ساکنین این نواحی امید زیستن می‌بخشند و محیطی مناسب برای گردشگران به وجود می‌آورند.

شکوفایی گل‌ها و بادشن لاله‌ها در طبیعت جنگل، خود موجب تعالی عرصه طبیعت گرایی می باشد زیرا که هر انسانی در آن صورت دوست دارد در این طبیعت زیبا حتی برای ساعتی هم که شده به استراحت و تفریح بپردازد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

آیا درحاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت  اشکال ژئوتوریسم هست؟

کدامیک از اشکال گردشگری ژئوتوریسم در حوضه امامزاده ابراهیم بیشتر می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته‌ها: پایان نامه ارشد