عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی توان کاربری ژئوتوریسم در حاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت( مطالعه موردی چوبر تا امامزاده  ابراهیم (ع))

قسمتی از متن پایان نامه :

رودخانه سله مرز

این رودخانه از به هم پیوستن سرشاخه‌های فرعی نظیر زرارستون، سفید‌خانی و دره‌های شنود و ونی‌بن که از ارتفاعات 1900 متری به سمت نواحی جلگه‌ای در حال حرکت می باشد با تنوعی ازدرختان راش، ممرز، سرخدار، ‌توسکا، گردو، چشم‌انداز زیبایی در منطقه به وجودآورده می باشد. در مسیر حرکت این رودخانه آبشارهای متعددی هست که پس از گذر از روستاهای، شنود، بیجارگاه در روستایی به نام درودخان به رودخانه امام زاده ابراهیم می‌پیوندد، این رودخانه نیز از نواحی جنگلی عبور می کند و با تنوعی از ماهیان غزل‌‌آلا، کپور کفال و محیطی مناسب برای ورزش‌های آبی و ماهیگیری و حاشیه این رودخانه مکانی بسیار مناسب برای استراحت مسافران و گردشگران می‌‌باشد که به قصد ماهیگیری و شکار به منطقه آمده‌اند.

رودخانه و یسرود

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

رودخانه ویسرود نیز یکی از زیر شاخه های رودخانه امامزاده ابراهیم بوده که از ارتفات غربی حوضه سرچشمه گرفته و بعد از گذشتن از روستای ویسرود به این اسم نامگذاری شده می باشد .این رودخانه نیز دارای چشم‌انداز خاصی بوده با تنوعی از درختان راش، ممرز و شاه بلوط که در اطراف این رودخانه قراردارند منظره زیبایی به وجود آورده می باشد. وجود ماهیان آزاد و کپور به غنای گردشگری این رودخانه افزوده می باشد ویکی از عجایب حوضه‌ امام‌زاده‌ابراهیم وجود درختان شاه بلوط در روستای ویسرود بوده که به نوعی در ایران بی‌نظیر می باشد بلکه به صورت توده‌ای رشد نموده که بیشتر مختص آب و هوای خاصی می‌باشد که این روستا  قرار گرفته می باشد.

 

رودخانه کیش خاله

یکی دیگر از رودخانه‌های حوضه امام زاده ابراهیم رودخانه کیش خاله می‌باشد که پس از عبور از روستای لاسک در محلی به نام تنز به رودخانه امام زاده ابراهیم که از ترکیب سه رودخانه امام زاده ابراهیم، سله مرز، و ویسرود تشکیل شده می‌پیوندد اطراف این رودخانه با چشم‌اندازهای باغ‌های چای و توت برای گذراندن اوقات فراغت بسیار مناسب می‌باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا درحاشیه رودخانه امامزاده ابراهیم(ع) شفت  اشکال ژئوتوریسم هست؟

کدامیک از اشکال گردشگری ژئوتوریسم در حوضه امامزاده ابراهیم بیشتر می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه